נעים להכיר

אמ:לק

קרן, 41, נשואה לרענן, אמא של כנען ויסמין.

מטפלת, מלווה, מתמקדת, כותבת , עורכת, מצלמת.

מאמינה בנוכחות, ביכולת שלנו להעמיק דרכה,

למצוא בגוף וביקום התרחבות וחיבור-

הכוונה לדרכנו בעולם.

מסע של נוכחות - בגוף ובמערכות יחסים

בראשית כתבתי. תמיד כתבתי. שירים, סיפורים, מאמרים, מצגות ומכתבים לרשויות. 

בין שנות ה-20 לתחילת שנות ה-30 שלי שלי עשיתי מסלול חיים כזה שעבר דרך תואר ראשון במשפטים ו-10 שנים בהיי-טק. בכל משרה הכתיבה מצאה אותי. כתיבה שיווקית, כתיבה משפטית, כתיבה פיננסית.

קצת אחרי שמלאו לי 30, נתפס לי הצוואר. באותה התקופה כאב לי הגב כל הזמן, חברות התחתנו סביבי והרגשתי בסדר יחסית אבל די בודדה. גם בין חברים ומשפחה. היתה לי נקודת מבט צינית וביקורתית מאוד על העולם. לא הבאתי את עצמי לגמרי בתוך הקשרים שלי, תמיד עזבתי ראשונה. בעקבות אותו צוואר תפוס הגעתי למטפל הראשון שלי. נוצר קשר תומך, מאשר ומזין. זה היה תהליך משמעותי ועמוק. בטיפול פגשתי את הכאב ששכב מתחת, את פצעי הילדות וגם את המשאלות. פגשתי את המהות שלי מחדש, את האיכויות הפגיעות והרגישות שהתחבאו בפנים. ואז שמעתי מהמטפל שלי על הביוסינתזה. באתי לערב היכרות, משהו בי ננגע עמוק, אבל ניסיתי לברוח מזה, הטלתי ספק, פחדתי ממשהו חדש ולא ידוע. בסוף נרשמתי.

הביוסינתזה היתה עבורי גילוי של ממש. למדתי גישה טיפולית עדינה וקשובה. פגשתי חברים שהפכו לקולגות ומשפחה. למדתי להתחבר לגוף שלי- לחוש דרכו, לראות בו מצפן, לנהל דיאלוג איתו ומתוך נוכחות בו להיות בקשר עם העולם. למדתי מהו קשר מיטיב ומחובר - לצרכים, למשאלות, לגבולות שלי.

 

במהלך הלימודים פגשתי את בן הזוג שלי והתחתנתי. עם סיום הלימודים ילדתי את בני בלידת בית מרגשת שגם היא חלק מהותי במסע ההתפתחות שלי. סיימתי את ההתמחות, טיפלתי, ילדתי את בתי הקטנה וחזרתי לכתוב, הפעם על טיפול בעיקר. בחופשות הלידה שלי התחלתי ללוות מטפלים אחרים בכתיבה ועריכה. זה קרה באופן טבעי. זה הרגיש ממלא כל כך - לטפל בקליניקה, לכתוב על טיפול, ללוות מטפלים.

מסע של אחדות - ליווי תהליכי גילוי, נוכחות ובהירות

במשך תקופה ארוכה טיפלתי בקליניקה בכובע אחד וליוויתי מטפלים בשיווק בכובע שני. זה עבד טוב אבל משהו שם הרגיש מפוצל. היתה לי משאלה לאחד את הידע והאיכויות שלי מול כל אחד ואחת. הרי השיווק גם הוא רגשי ותהליכי, הרי הכל מתחבר בכל תהליך שאני מלווה. 

המשכתי ללמוד. קונסטלציה משפחתית, ריפוי אנרגטי ורוחני, התמקדות בסיס והסמכה. המפגש עם ההתמקדות היה עמוק ומכונן. התמסרתי לדרך ההתמקדות כגישה טיפולית, כדרך חיים, כשפה מקרבת ביני ובין בן זוגי וילדיי. מצאתי דרך להיות בנוכחות, בהקשבה ובאמפטיה מול כל החלקים והקולות בתוכי - הביקורתיים, הפוחדים, התקועים והממהרים. מצאתי את הבית והשבט הנשי שלי בגישת התמקדות בבית אצל מורתי האהובה ענת גל-און. מצאתי בית אמיתי וגישה נוכחת למערכות יחסים, שאני מאמינה בה ומתרגשת להעביר אותה הלאה.

כלל שהלמידה והדרך העמיקו התהליך שלי ביקש את האחדות באיכויות שאני מביאה. למדתי לראות את התהליכים שאני מלווה כשלם שמתאפשר מתוכי ומתגשם במי שמולי. למדתי להביא את איכויות הטיפול לתהליכי השיווק והכתיבה ולהביא את הכתיבה והיצירתיות לתהליכים הרגשיים בקליניקה. וזה מה שאני עושה היום - מלווה תהליכי גילוי, בהירות ונוכחות בתהליכים רגשיים בקליניקה, בסדנאות, בליווי שיווקי ותהליכי כתיבה למטפלים. אני מאמינה שנוכחות היא פתח מרגש לקבלה עצמית, לריפוי, להתרחבות ולשינוי. כשאנו בנוכחות מתאפשרת בהירות. מתגלים איכויות ומשאבים, מתגלה הדרך המדויקת לנו...הלב של הכל. 

החיים הם מסע של נוכחות ואחדות. 

אפשר ללמוד להיות נוכחים, אפשר לתרגל את הנוכחות בגופנו,

ולצמוח מתוכה בכל מובן ובכל תחום.

השבט הנשי שלי

אני מאמינה בשבט נשי. בקשר פועם ומזין בין נשים. ביכולת שלנו להיתמך, להתמלא, לקבל ולתת השראה, להיות נוכחות אחת בתהליך של השניה.

אני רוצה להודות לשבט הנשי שלי:

לנשים בשושלת הנשית שלי - אמי אביגיל, סבתי אסתר, סבתי רינה (רנה), הדודות המופלאות שלי, כל הנשים שהיו לפניהן בשושלת, שהביאו אותי לכאן ועומדות מאחורי.

לנשים העמוקות והמרגשות שהיו ועודן המורות שלי: אופירה פז, אורנה שניר-בהר, טובי רפאלי. למטפלות שהיו שם בשבילי: ליאת ארד ואיריס שוקן

למורתי להתמקדות ודמות מעצימה ואוהבת בתהליך שלי: ענת גל-און. לנשות שבט התמקדות בבית

לחברות נפש שהן חלק בלתי נפרד מחיי: רווית חפצי ושירה ורטהיים כליף. 

לאחות לבי שצועדת איתי באש במים ובלונדון: תמרה כהן

לחברתי ושותפתי לדרך, רוח טובה בגבי: יהודית גורן.

ליועצת השיווקית ומאיצת החלקיקים שלי: פולינה שטרן שלמה.

לפרטנרית שלי להתמקדות, מחזיקת המרחב ונשמה שותפה במסע: נגה אמיר יצחקי.

למה התגלות לב?

השם התגלות לב מתאר עבורי תנועה עדינה ומרגשת שמתרחשת בכל תהליך שאני עוברת או מלווה. בתחילה יש אי ודאות או שאלה. יש איזה ערפל או קושי...לאט אנו מעמיקים ונוכחים. משתהים מול זה. בודקים מה עולה בנו...ואז משהו מתבהר - מתגלה קול פנימי, תחושה בגוף, דימוי או צורה. מתגלה הלב, המהות של הדבר. מתוך הנוכחות הזו - בגוף, בתהליך שלנו, מתאפשר גילוי חדש, בהירות לגבי השאלה מי אנחנו ולאן אנו רוצים ללכת. מתאפשרת תנועה עדינה חדשה בעולם. מחוברת. מדויקת יותר.

*הציורים בעמוד זה הם ציורים שציירתי במהלך סשנים של התמקדות, מדיטציה או תקשור
התמונות צולמו מחוץ לקליניקה שלי

אשמח ללוות אותך להתגלות לב

בשיווק, בכתיבה, בתהליכי יצירה

kerenhartman@gmail.com  

 052-3686167

קליניקה: דרך השלום 22 תל-אביב

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© כל הזכויות שמורות לקרן הרטמן 

תמונות: קרן הרטמן ו-Unsplash.com