top of page
peter-secan-422909.jpg

כתיבה מורגשת
ליווי תהליכי כתיבה ויצירה בשילוב התמקדות וקונסטלציה משפחתית

תהליך היצירה שלך זקוק למסגרת, למשאבים, לזמן עבודה, ממש כשם שהוא זקוק לזמן שהייה והבשלה. התהליך תלוי קודם כל במלאכת הכתיבה ובהנעת היצירה עצמה, אך בו בזמן משפיעים עליו רבדים עמוקים: נוכחות, נתק או הצפה, דפוסים, נסיבות חיצוניות, תחושות ורגשות בנוגע ליצירה, לתהליך, לתוצר המוגמר, ליציאה לאור. 

תהליכי כתיבה ויצירה, ככל תהליך, מבקשים מאיתנו הקשבה, נוכחות, בהירות. הטקסט שלך, הספר שלך, היצירה שלך - מבקשים ביטוי בעולם, רשות להיות במלואם. לא פעם עולים בדרך: קושי, צורך עמוק, אתגר, תקיעות, פחד גדול. במקביל, מתפתחת מערכת יחסים בינך לבין תהליך הכתיבה, בינך לבין היצירה (או דמויות בה), וגם בינך לבין הקהל שלך.

 

כאן אני נכנסת לתמונה ומציעה לך יד תומכת, עין טובה, מסגרת ותנועה. אני כאן ללוות אותך במלאכת הכתיבה והעריכה. בשילוב גישת ההתמקדות (Focusing) וכלים מעולם הקונסטלציה המשפחתית נצעד יד ביד בתהליך הכתיבה שלך: נלמד להקשיב לו, לך, ליצירה ולדרך.

בתהליך ניצור מרחב ומסגרת מיטיבה לכתיבה, לעריכה, לכל שלבי העבודה והיציאה לאור. החיבור בין מלאכת העריכה והכתיבה להתמקדות וקונסטלציה הוא חיבור קשוב, ממלא השראה והתפתחות, שמאפשר לך לחוות נוכחות מיטיבה, לדייק את הכתיבה ואת היצירה, לנוע ולצאת לאור בדרכך ובקולך - ולא לבד.

אלו סוגי תהליכים אני מלווה?

אני מלווה מטפלות, מטפלים, יוצרים ויוצרות במגוון תהליכי כתיבה ויצירה. בין אם מדובר בבלוג, אתר, ספר, תסריט, סרט, סדרה, או קובץ שירים  - כל תהליך שיש בו טקסט ויצירה. 
בתהליך אלווה אותך בכתיבה ועריכה, ו/או במפגשים בקליניקה בשילוב כלים מעולם ההתמקדות והקונסטלציה המשפחתית אשר יאפשרו לך להתבונן על התהליך, להתמודד עם נושאים ואתגרים שעולים ולהעמיק את היצירה ואת הנוכחות שלך בה.
נוכל להיפגש בהתחלה - כשעוד לא ברור, כשיש אי -ודאות לגבי התוכן, המבנה והצורה, אבל יש משאלה חזקה.
נוכל להיפגש באמצע הדרך - כשיש כבר שלד, מבנה, טקסטים ושירים ועולה צורך במסגרת כתיבה ועריכה, במיקוד, בהירות, בהנעה כשהתהליך נתקע.
נוכל להיפגש בשלב היציאה לאור והפרסום - כשעולות שאלות כמו איך להוציא, האם להוציא, היכן ומה הכי מתאים, כשעולה צורך בליווי ותמיכה לשלב הפרסום, ההפקה והיציאה לאור.

photo-1465743079618-f6ac1ba1e52f-001_edi

איך זה עובד? מאיפה נתחיל?

את תהליך העבודה נגבש ונכוון יחד, לפי מה שנכון לך, לפי השלב בו את נמצאת ולפי הצרכים, היעדים והשלבים שגיבשנו יחד. הליווי שלי זמין לך לאורך כל תהליך היצירה והכתיבה (כתיבה ועריכה, ליווי ומסגרת). לחילופין נוכל להיפגש בקליניקה לפי הצורך או להיפגש לפגישות יעוץ, תכנון ועריכה ממוקדות. בשלב ראשון נשוחח ונכיר, נפרוס את המשאלות, הצרכים, החששות והחלומות, נאפיין ונבדוק: מה את.ה צריכ.ה, איפה את.ה כרגע? מה התהליך והיצירה מבקשים? משם נמשיך: להיפגש, להתחבר, להתבונן, להתמקד, לכתוב ולערוך, לחקור יחד, לצאת לאור.

ניתן לשלם לפי שעת עבודה (בפגישות ועבודה מרחוק) או על בסיס חבילה חודשית (ריטיינר) שמאפשרת גם זמינות שוטפת בוואטסאפ ועוד. 

מחיר שעת עבודה: 400 ש"ח כולל מע"מ
מחיר ריטיינר: משתנה לפי גודל החבילה ומאפשר מסגרת צמודה ותומכת במחיר מוזל לשעה.

 

מפגשי התמקדות וקונסטלציה משפחתית בקליניקה
ליוצרים וכותבים בתהליכי יצירה

מפגשי התמקדות וקונסטלציה משפחתית בקליניקה מיועדים ליוצרים וכותבים בתהליך יצירה אשר מבקשים לקבל נקודת מבט רחבה, לחקור לעומק קושי או נושא שעולים, לעורר תנועה ולקבל בהירות לגבי היצירה והתהליך היצירתי. 


באמצעות עבודה התמקדותית, עבודת קונסטלציה ועבודה עם ייצוגים נוכל להתבונן על המערכת ועל שדה היצירה בסקרנות ובהקשבה. ניתן ייצוג והכרה לכל החלקים שפועלים ומפעילים אותנו: היצירה, העלילה, הדמויות, הקהל, היוצר (ושדה חייו שרוחש במקביל), התהליך (זמן, כסף, שיווק, גורמים מעורבים) ומערכות היחסים בינינו לבינם.  

נוכל לקבוע סשנים בהתאם לצורך שלך - באופן חד פעמי כשצריך או אחת לתקופה קבועה במהלך תהליך היצירה שלך. אורך סשן הוא כשעה וחצי ומחירו 500 ש"ח כולל מע"מ.
הסשנים מתקיימים בקליניקה בדרך השלום תל-אביב, בשכונת ביצרון, קרוב לרכבת השלום.
אפשר גם בזום, כן. 

להרחבה אודות העבודה עם התמקדות וקונסטלציה בתהליכי יצירה וכתיבה

פגישות ייעוץ והכנה לקמפיין מימון המונים - הדסטארט
וליווי קמפיינים בהדסטארט

אם היצירה שלך בדרך לצאת לאור, אם את.ה בדרך לקמפיין הדסטארט, אשמח ללוות אותך בפגישות הכנה לקמפיין או בליווי צמוד לאורך הקמפיין. 

מתי לעלות לאויר? מה צריך להכין לפני? איך לכתוב את תוכן הקמפיין? איך להגדיר ולבנות את התשורות? כמה לגייס? כמה ימים להגדיר לקמפיין?  מתי צריך סרטון ומה צריך להיות בו? איך להכין את הקהל והמעגלים הקרובים? איך לשווק את הקמפיין במעגלים השונים? מה לעשות ומה לא לעשות? ובעיקר - איך להישאר בחיים ולעבור את זה בדרך הכי טובה שאפשר, עם נשימה, ולא לבד? מזמינה אותך ליצור קשר 

פוסטים אחרונים בנושא תהליכי כתיבה ויצירה

bottom of page