כתיבה מורגשת
ליווי תהליכי כתיבה ויצירה בגישת התמקדות בבית

תהליכי כתיבה, ככל תהליך יצירתי ורגשי, מבקשים הקשבה, נוכחות, בהירות. הטקסט שלך, הספר שלך, היצירה שלך - מבקשים ביטוי בעולם, רשות להיות במלואם. לא פעם עולים בדרך: קושי, צורך עמוק, משאלה כמוסה, פחד גדול. נוצרת מערכת יחסים בינך לבין תהליך הכתיבה, בינך לבין היצירה. בינך לבין הקהל שלך.
 

דרך החיבור לגוף, ובאמצעות גישת ההתמקדות (Focusing) וגישת התמקדות בבית (התמקדות במערכות יחסים קרובות) אנו צועדות יד ביד בתהליך הכתיבה שלך: לומדות להקשיב לו, לך, ליצירה ולדרך. עושות מרחב מקבל, אדמה ומסגרת מזינה לכתיבה, ליצירה, להתהליך שלך. החיבור בין התמקדות לתהליכי כתיבה ויצירה הוא חיבור קשוב, מלא השראה והתפתחות, שמאפשר לך לחוות נוכחות מיטיבה, לדייק את הכתיבה, לנוע ולצאת לאור בדרכך ובקולך.

אלו סוגי תהליכים אני מלווה?

ספר, בלוג, קובץ שירים, כל תהליך שיש בו טקסט ויצירה.

אני מלווה יוצרים ומטפלים בתהליכי כתיבה במובנם הרחב, בכל מיני שלבים של הדרך. בתהליך מלווה בכתיבה ועריכה, בשילוב כלים שמביאים תשומת לב לתהליך ואליך - התמקדות, קונסטלציה 
בשלב ההתחלה - כשעוד לא ברור בדיוק מה, כעוד יש אי -ודאות לגבי התוכן והצורה, אבל יש משאלה חזקה.
בשלבי האמצע - כשיש כבר מבנה, טקסטים ושירים ועולה צורך במסגרת, במיקוד, בנוכחות ובהירות.
בשלבי יציאה לאור - כשגוף היצירה כמעט מוכן ועולות שאלות איך להוציא, ומה האפשרויות ומה הכי מתאים לך.

איך זה עובד? איך מתחילות?

את התהליך אנו בונות ומכוונות יחד, לפי מה שמתאים לך, לפי השלב בו את נמצאת והצורך שעולה. רוב הפגישות נעשות בזום, חלק מהעבודה נעשית מרחוק או בטלפון. בשלב הראשון נכיר, נפרוס את המשאלות, הצרכים, החששות והחלומות, נבדוק מה את צריכה, מה התהליך והיצירה מבקשים? ומשם נמשיך: להיפגש, להתחבר, להתבונן, להתמקד, לכתוב ולערוך, לצאת לאור.

פוסטים אחרונים בנושא כתיבה מורגשת