top of page
תמונה של עלים ורודים בצורת לב תלויים על ענף

 

יש רגעים שאני לא יודעת להגיד איך בדיוק טיפול עובד ואיך הוא עוזר.
יש ימים שעולה החשש - מה אם לא אצליח לעזור?
 
כשאני נכנסת לקליניקה החשש עוד שם אבל גם נח לרגע.
כשאני נכנסת לקליניקה אני בטוחה בזמן שיש לנו, בקשר העין, בדרך שלנו, במסע.
כשאני נכנסת לקליניקה אני מניחה לצידי את השאלות והנושאים שלי ומקשיבה איתך לשאלות שלך, לנושאים שלך, למשאלות.
במהלך השנים למדתי, הן בטיפול שלי והן בליווי מטופלות ומטופלים, שאפשר להניח יחד את השאלות ואפשר לנוע גם בלי תשובות מוחלטות. אפשר לסמוך על הדרך ועל התהליך.
אולי לב הטיפול הוא האמונה שאני מחזיקה איתך ועבורך - 
שאפשר להרגיש טוב יותר, שאפשר ללמוד להתקרב לעצמנו ולאחרים, לבחור בחירות מיטיבות, שאפשר להאיר ולהבהיר את הדרך שלנו בעולם, את הצרכים והמקום שלנו במערכות יחסים. 
לכל אמונה יש סדקים, יש גלים, יש ימים שלא מאמינים, אבל בבסיסה יש איזה טוב שאנחנו מבקשים לעצמנו. במובן הכי פשוט - טיפול הוא השעה בשבוע שבה יש לך מקום, שבה אני איתך, שיש מישהו שמקשיב לך ובעדך. זה הרבה כל כך.
טיפול הוא המרחב שבו אפשר להגיד את הדברים, להניח את הקשיים, לשאול ולחקור את הדפוסים. מרחב לפרוס תחושות, רגשות ומחשבות, לסדר אותם, להבהיר. מרחב לבדוק מה קשה לנו ולמה אנחנו זקוקים כדי שיהיה טוב יותר.
טיפול הוא מה שקורא לך לא להישאר לבד, ללמוד לתמוך בעצמך, להסכים להתבונן, להתיידד עם חלקים שנלחמת בהם, להעמיק במערכות היחסים שלך עם אחרים ועם עצמך.

ליווי תהליכים בקליניקה
פסיכותרפיה גופנית, התמקדות וקונסטלציה משפחתית

במפגשים בקליניקה אני משלבת ידע, כלים, וניסיון מתחום הפסיכותרפיה הגופנית, ההתמקדות (Focusing) והקונסטלציה משפחתית.

פסיכותרפיה גופנית, התמקדות וקונסטלציה משפחתית הן גישות טיפול שמשלימות אחת את השניה בצורה הרמונית ועדינה. הן מאפשרות גילוי, בהירות, ויסות, פרספקטיבה רחבה, הכרה וריפוי - בקצב הנכון לך, תוך מתן תשומת לב לקשר בין גוף-רגש-מחשבה כפי שמתבטא בתוכנו ובמערכות היחסים שלנו.

בתהליך בקליניקה נוכל להתבונן לעומק על נושא, שדה או מערכת יחסים בחייך, לחקור בנוכחות ובקשב אלמנטים שפועלים בשדה לצד תחושות, רגשות וחלקים שעולים בך.

המפגשים מתקיימים בקליניקה בשכונת ביצרון בתל אביב (דרך השלום, קרוב לרכבת) או בזום.

מפגשי התמקדות וקונסטלציה 
לכותבים ויוצרים בתהליכי יצירה

במסגרת עבודתי בקליניקה אני מלווה יוצרים וכותבים בתהליכי כתיבה ויצירה. 

מפגשי קונסטלציה והתמקדות טובים ומומלצים במיוחד ליוצרים וכותבים אשר סקרנים להתבונן לעומק ולרוחב על התהליך היצירתי בכל שלביו, ומבקשים להביא נוכחות ובהירות לתהליך באמצעות הקשבה התמקדותית ועבודה קונסטלטיבית עם ייצוגים. 

העבודה בקליניקה מסייעת לתת פרספקטיבה רחבה על הקשר בין יוצר ויצירה, יצירה ותהליך, יוצר וקהל - ומערכות היחסים ביניהם, מתוך משאלה לאפשר בהירות, להניע, לתת מקום והכרה גם בשלבים של תקיעות או סימני שאלה, לחקור יחד - ספר, סרט, סדרה, דמות, עלילה, יוצר, יוצרת, יצירה.

 

לוגו של התמקדות בבית

מה זה התמקדות  (Focusing)

התמקדות היא גישת טיפול, פרקטיקת עבודה ותרגול (בפרטנרשיפ, ללא קשר לטיפול), שפה וגישת חיים.

 
את ההתמקדות גילה ופיתח ד"ר יוג'ין ג'נדלין, פסיכולוג ופילוסוף אמריקאי אשר במסגרת מחקר באוניברסיטת שיקגו בסוף שנות ה-60, בדק עם שותפיו - מה הופך טיפול לטיפול מוצלח (לעומת תהליכי טיפול שנכשלו בחוויה של המטפל או המטופל). מה שג'נדלין ושותפיו מצאו מתוך הקשבה למאות שעות טיפול מוקלטות הוא שתהליכי טיפול שהצליחו (הן לדעת המטפל והן לדעת המטופל) היו כאלו בהם המטופל עצר ובדק פנימה בגוף, וכך דייק את דבריו ואת דברי המטפל.  ג'נדלין לקח את מה שגילה ופיתח את הפרקטיקה של ההתמקדות אשר הפכה לאחר מכן לגישת טיפול (פסיכותרפיה מוכוונת התמקדות). נוסף על כך, המשיך ג'נדלין לחקור ולפתח את הפילוסופיה אשר מתמקדת בקשר גוף-יחסים-סביבה ונקראת פילוסופיית המובלע - The philosophy of the implicit.
 

ההתמקדות היא מהלך של הפנית מבט ותשומת לב פנימה - לרגשות, למחשבות, לתחושות גוף, לכאבים - לכל מה שעולה ונמצא בפנים. כאשר אנו פונות פנימה אנו בודקות איזו תחושה או חוויה עולה אודות נושא מסוים שמעסיק אותך, אודות נושא שבחרת להתבונן עליו, זוהי התחושה המורגשת, ואיתה נעבוד. מעצם הפנית המבט פנימה מתחיל תהליך - אנחנו מקשיבות ביחד למה שעולה, בסקרנות, בקבלה, באמפטיה - זה לא תמיד קל, אבל אפשר לתרגל וללמוד את זה: להקשיב בנוכחות רחבה, לנהל דיאלוג עם חלקים פנימיים בתוכנו

חלקים פנימיים בתוכנו הם קולות שתמיד נוכחים בנו לעיתים הם "חופרים" ולעיתים נחבאים, לעיתים הם ממהרים ולעיתים "תוקעים" את המערכת. בכל רגע נתון פועלים בנו קולות של כאב, ביקורת, חרדה ופחד, דאגה, כעס, אמונה, ייאוש. קולות של "צריך" או "חייב", קולות של רצון עמוק ומשאלה. בהתמקדות אנו לומדים ולומדות לתרגל קבלה רדיקלית, להאט, להקשיב ולתת מקום והכרה, מתוך הנחה שכל החלקים בנו רוצים בטובתנו, כל אחד מנקודת מבטו, ומתוך הנחה שכל חלק במערכת מבקש לנוע למקום טוב יותר.

 

ההקשבה לקולות וחלקים פנימיים בתוכך, ההכרה בהם, הנוכחות עימם -  דרך הקשר עם הגוף, הם לב המהלך ההתמקדותי. בדרכה הייחודית, הרגישה והעמוקה ההתמקדות מסייעת לנו לווסת, להפחית מתח מהמערכת, לקבל בהירות ותמונה רחבה ומאפשרת לנו אינטראקציה חדשה מול חלקים בתוכנו ובמערכות היחסים שלנו בעולם.
בדרך זו ההתמקדות הופכת לשפה מיטיבה בחיינו. לטבע ודרך חיים.
מה זה התמקדות בבית? התמקדות בבית היא גישת התמקדות שפותחה ע"י מורתי היקרה, ענת גל און, ואשר חוקרת מערכות יחסים קרובות בחיינו ומסייעת לנו לקחת את העבודה הפנימית החוצה - הביתה, לזוגיות, להורות, למערכות היחסים הקרובות שלנו.

קונסטלציה משפחתית - הכרה, קבלה וריפוי 

קונסטלציה משפחתית היא שיטת טיפול ועבודה אשר פותחה ע"י ברט הלינגר. הקונסטלציה מתבוננת על תופעות, קשיים ודפוסים בשדה המערכתי, המשפחתי והאישי שלנו, ומרחיבהאת נקודת המבט ומתבוננת אחורה, הצידה ומשם לכאן וקדימה - השושלת ממנה הגענו, משפחת המקור שלנו, הקהילה, הלאום - אשר העבירו לנו תפקידים, דפוסים ותבניות שמתבטאים בחיינו כאן ועכשיו.

השדה הקונסטלטיבי משפיע עלינו ומדבר דרכנו: במערכות יחסים, בנתיב שלנו בחיים, בבחירות שלנו, בדפוסים, הפרעות ומצבים רפואיים אותם אנו חווים. חוויות רבות בחיינו נובעות למעשה מהעברה בין-דורית. 

הקונסטלציה המשפחתית עובדת על השדה המערכתי-משפחתי שלנו דרך עבודה פנומנולוגית (הופעה ותופעה בחיינו) ודרך עבודה עם ייצוגים. במילים פשוטות יותר, אנחנו מעמידים ייצוג או "שמים בד" לדמות או נושא ואז חשים ועומדים עליו. אפשר לשים בד לקושי מסוים, בד למשאב בחיינו, בד לנושא, בד למישהו מהמשפחה - מכאן מתחיל תהליך שיש בו המון תובנה וריפוי. תהליך שמכניס סדר ובהירות לחיינו.

באמצעות עבודת קונסטלציה אפשר לעורר בשדה המערכתי-משפחתי שלנו תנועה של ריפוי גם אם הפצע או הדפוס נוצרו לפני דורות, גם אם לא ידוע עליהם הרבה. אפשר להתיר את הפלונטר שמתבטא בחיינו כיום, לקבל פרספקטיבה נקייה ובהירה יותר לדרכנו בעולם, ודרך כך לעורר שינוי עדין במערכת ובתוכנו.

עבודת קונסטלציה ועבודה עם ייצוגים אינן חייבות לחקור או לעבוד בהכרח על נושא מהעבר, ניתן לעבוד בקונסטלציה על תהליכים שקורים כאן ועכשיו בחיינו - תהליכי יצירה, מערכות יחסים, כל מה שנתקע, שמבקש בהירות והכרה בחיינו.

איך מתחילות? איך מתחילים?

בשיחה טלפונית נכיר קצת ונבדוק - מה שלומך? איזה נושא עולה בחייך? איזו משאלה?

נוכל לבדוק יחד אם יתאים מפגש אחד, אם תתאים לך סדרת מפגשים בנושא ממוקד או תהליך עומק.

נוכל גם להיפגש לסשן אחד לראות מה עולה בו, לטעום ולחוש את המרחב והקשר בינינו ומשם לקבל החלטה מחוברת יותר.

פרטים נוספים

 

המפגשים מתקיימים בזום או בקליניקה בשכונת ביצרון בתל-אביב (דרך השלום 22, קרוב לרכבת השלום).
מחיר מפגש שבועי באורך 60 דקות - 350 ש"ח כולל מע"מ
מחיר מפגש תקופתי באורך שעה וחצי (כשנפגשים אחת לחודש או אחת ל...) - 500 ש"ח כולל מע"מ.

מוזמנ.ת באהבה

bottom of page